Tasarım Bienalinde Sürprizler

Tasarım Bienalinde Sürprizler

Tasarımın üretime, ekonomik kalkınmaya, toplumsal gelişime, kültürel etkileşime ve bireylerin yaşam kalitesine olumlu etkisini vurgulamayı hedefleyen İstanbul Tasarım Bienali, kentsel tasarım (şehir ve bölge planlama), mimarlık, iç mimarlık, endüstriyel tasarım, grafik tasarım, moda ve tekstil tasarımı ve yeni medya tasarımı gibi başlıca tasarım mesleklerini ve bu mesleklerle ilişkili tüm yaratıcı alanları kapsamaktadır. Bu alanların tümüne ait üretimleri, yenilikçi fikirleri ve söylemleri ortaya koymayı ve toplumsal anlamda bir etkileşim sağlamayı hedeflemektedir.

Türkiye’de ekonomik ve endüstriyel kalkınmanın ivme kazanmasıyla birlikte yaratıcılık ve yenilikçiliğin önemi de artmaktadır. Günden güne gelişen potansiyeli ve çokkültürlü yapısıyla İstanbul, yaratıcı endüstrilerin yerel merkezi konumundadır ve global bir merkez olma yönünde hızla ilerlemektedir. İstanbul ve çevresindeki coğrafyadan doğan farklı bakış açılarının küresel çerçevede oluşmuş tasarım söylemlerini zenginleştireceği inancıyla yola çıkan İstanbul Tasarım Bienali, İstanbul’un son dönemde hareketlenen yenilikçi ve yaratıcı çalışmalara katılımını amaçlamaktadır.

hm-dongutasarim-genc-yetenek-bienal-sanat

3. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında genç yetenekleri destekliyoruz.

Bienal kapsamında düzenlenecek olan “Moda Tasarımında Sürdürülebilirlik” temasıyla atölyeye genç tasarımcılar ve öğrenciler katılabilecekler. Atölyedeki tasarımcılar, bienalde sergilenmek üzere, yeni malzemeleri ve doğa dostu üretim modellerini tasarımla birleştirerek bir bütün olarak aksesuar ve kıyafetler yaratacaklar.

Atölyenin sonunda, jüri tarafından katılımcılar arasından seçilecek bir genç tasarımcıya H&M İstanbul Üretim Ofisi’nde iş imkânı ve 2 bin 500 TL değerinde  hediye kartı sunulacak.  Atölye kapsamında üretilen tüm tasarımlar bir yerleştirmeye dönüştürülerek
22 Ekim – 4 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek 3. İstanbul Tasarım Bienali süresince sergilenecek.

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir