Nasıl Denim İkonu Olunur?

Nasıl Denim İkonu Olunur?

Her duruma uyum sağlayan, neredeyse her şeyle giyilebilen ve bunun ötesinde bir hayat tarzını şekillendiren jean, moda dünyasının en ikonik parçalarından biri oldu. Geçmişte onun ikonik statüsünü daha çok güçlendiren isimler de oldu. James Dean, Marilyn Monroe, Brigitte Bardot, Marlon Brando ve Jane Birkin… İlk başta aklımıza gelen isimler.

Şimdi ise moda dünyasını sokağın yıldızları belirliyor ve cesur tavırlarıyla, denim’e kattıkları eşsiz yorumlarla bize ilham veriyolar. Günümüzün ikonlarından, denime dair ipuçları burada.

Absürd parçaları bir araya getir

Payetli bir etek ya da şifon bir gece elbisesini jean ceketle giymeye cesaret edebilir misin? Bir denim ikonu için bu çok zor bir şey değil.

Less is more

Az ve öz felsefesi her zaman işe yarar. Doğru kesimi bulduktan sonra, ihtiyacın olan tek şey kusursuz beyaz gömlek.

Arada sırada geçmişe yolculuk

Trendler her zaman geçmişten etkilendi ve etkilenmeye devam ediyor. Bundan beş sene önce yüksek bel jean denince korkanlar şimdi 80’lerde annelerinin giydiği jean’leri bulmaya çalışıyor. Yani geçmiş aslında o kadar da korkutucu değildir.

Feminen stilini koru

Çiçekli elbiseler, a kesim etekler ve minik topuklu ayakkabılar sana göreyse, jean stilini de buna uyarlabilirsin.

Bir denim, iki denim, üç denim…

Burada “less is more”a tam olarak ters düşen fikir var. Farklı renklerdeki birkaç denim parçayı bir arada giymek, gerçek bir uzmanlık gerektirmekte.

Kes, yırt, karıştır

Biraz denemenin kimseye zararı olmaz. Eskiyen bir jean’ini farklı bir kesime sokmaktan, dizlerini yırtıp, başka renkteki bir jean’le yama yapmaktan korkmayın.

‘Olmazsa olmaz’larından vazgeçme

Bir denim ikonu, skinny jean olmadan bir hayat düşünemez. Gardırobunun vazgeçilmezi olan bu fit, gece gündüz onunladır. Üstelik onunla nasıl oynaması gerektiğini bilir. Bazen sadece bir ayakkabı değişikliğiyle stilini geceye uyarlamak onun için çocuk oyuncağı.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir