Kısa Boylu Kadınlar İçin Stil Önerileri

Kısa Boylu Kadınlar İçin Stil Önerileri

kisa-boylu-kadin-stil-onerileri-bella-thorne

Yüksek bel pantolon giyin
Yüksek bel, en çok da kısa boylu kadınların işine yarıyor. Düşük bellerin modası geçtiği ve bacak boyunuzu kısa gösterdiği gerçeğini hatırlatarak; etek, jean ya da kumaş pantolon seçimlerinizde, yüksek belli kalıplara yönelmenizi öneriyoruz.

 

kisa-boylu-kadin-stil-onerileri-kylie-minogue

Midi boylardan uzak durun
Minilerin modası geçti ancak her trendin takipçisi olmak sizi stil sahibi yapmaz. Özellikle de vücudunuz için uygun değilse,  gerek yok. Mini boy trendini göz ardı etmenizi, şort, etek ve elbise tercihlerinizi mini boy olanlardan yana kullanmanızı öneriyoruz.

 

kisa-boylu-kadin-stil-onerileri-emma-roberts

Uzun elbiseleri deneyin
Kısa boya uzun elbise gitmez yanılgısına düşmeyin. Platform topuklar ya da uygun topuklu ayakkabılarla maxi elbise kombini, sizi uzun ve ince gösterecektir. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken, ayakkabınızın görünmemesi olacak.

 

kisa-boylu-kadin-stil-onerileri-olivia-palermo

Desenler
Desenlerden uzak durmanızı öneriyoruz. Özellikle de kilo sorunu olan bölgeniz var ise, bu bölgede desen sizi olduğunuzdan kilolı ve çoğunlukla da o bölgenizi daha kısa gösterir. İlle de desen diyorsanız, küçük desenlere ve boyuna çizgilere yönelmelisiniz. Önerimiz ise; tamamen düz renklerden, hatta alt ve üstte iki parçanın da aynı tonda olmasından yanadır.

 

kisa-boylu-kadin-stil-onerileri-jessica-alba

Ayakkabıda nude tonlar ilk tercihiniz olsun
Ayakkabının bittiği yer, boyunuzu kesen yerdir. İster bilekten bağlamalı, ister babet formlu olsun tercihinizi, çıplak teniniz üzerine giyeceğiniz nude tondaki ayakkabılardan yana kullanırsanız, boyunuzu kesmemiş, bacağınızdaki görünümü bozmamış olursunuz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir