Kıyafetlerde renk tercihi neyi ifade ediyor ?

Kıyafetlerde renk tercihi neyi ifade ediyor ?

Kıyafetlerde tercih edilen renkler çok önemlidir. Aşağıda hangi renklerin hangi anlamlara geldiğini görebilirsiniz.

Kırmızı:

Genellikle kendilerini daha çok fiziksel özellikleriyle ifade etmeyi seven, sağlam iradeli, güçlü ve gerçekçi kişiler kullanır. Çoğu kırmızı renk insanı için ilişkiler zordur, çünkü doğaları yalnız yaşamaya meyillidir.

Turuncu:

Gerçekçi olmalarının yanında, dünyayı umursamaz tavırlar sergileyebilirler. Sürekli bir zafer kazanma iddiası içindedirler.

Mürdüm:

Topluma ayak uydurmak, herkes gibi olmak gibi uğraşları yoktur. Bazen asosyal olabilmekle beraber tam tersi eğilimler içinde de olabilirler.

Sarı:

Genel çizgileriyle eğlenmeyi seven sosyal kişiliklerdir. Sağlıklarına düşkün insanları temsil edeb sarıcılar için egzersiz yapmak onlar için bir zevktir. Uzun yaşama eğilimleri vardır, flört etmeyi sevmekle beraber uzun ilişkilerden çekinirler.

Ten Renkleri:

Soğukkanlı, istikrarlı kişilikleri temsil eder. Garantici tavırlar içinde olmalarından olacak ki sabit maaşı tercih eder. Duygusal dünyalarındansa gerçekçi planlarından bahsetmekten zevk alır.

Yeşil:

Hatalarını kabul etmemeleri, para odaklı yaşamaları ve gösterişe lükse meraklı olmaları genel özellikleridir. Kontrolü ellerinde tutmak isterler.

Mavi:

Hem duygusal, hem verici, hem de fedakar kişilikleri temsil ederler. Kendilerini yaralayan aşk illişkilerini dahi bitirmekte zorluk çekerler.

Mor:

Genel hatlarıyla karşı cinsin ilgisini çekecek hatlara sahiptir. İstedikleri konularda insanları ikna edebilecek karizmaya sahiptir. Evde oturmak onlara göre değildir, birşeyler yapanın peşindedir sürekli. Kolaylıkla depresyona girebilir, ilişkilerinden cabuk sıkılır.

Çivit Mavi:

Asla suçluluk hissetiremeyeceğiniz kişilikleri temsil ederler. Yetenekleri zamana meydan okurlar. Önsezileri güçlüdürler.

Eflatun:

Maneviyata düşkün insanlardır. Yumuşak ve bol kıyafetler giymekten hoşlanırlar ve genellikle gergin görünürler. Plansız ve hayalperesttirler

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir