Aynı Ürünler Neden Farklı Fiyatlarda ?

Aynı Ürünler Neden Farklı Fiyatlarda ?

Tişört alacaksanız ya da yaptıracaksınız, farklı firmalarda farklı tişörtler ve fiyatlar görüyorsunuz, aynı ürünler arasındaki fiyat farkı neden diye soruyorsunuz. Kuşkusuz ki en büyük fark ürün / hizmet kalitesindedir ancak özellikle personel kıyafeti ya da promosyon ürünü araştırması yapan firma sahiplerinin veya yetkili kişilerinin fiyata çok odaklanarak, kaliteyi unuttuklarına şahit oluyoruz. Haliyle fiyat soruyorlar ancak kaliteyle eşleştirmedikleri için sordukları da aldıkları da fiyatın bir anlamı olmuyor. Aynı görüntüye sahip 2 ürün arasında neredeyse % 100 lere varan farklılıklar nedendir ?. İster istemez kandırılıyoruz gibi düşüncelere kapılabilirsiniz. Bunun bazı olası nedenleri; Ürünlerin üretim sonrası bölümünde kalite kontrol, ambalajlama vb. benzer hizmetsel bölümlerinde farklılıklar olabileceği gibi bir firma kar marjını çok yüksek tutuyor da olabilir. Ürünlerde kullanılan baskı detayları farklı olabilir ki bu maliyeti çok oynatacak, önemli bir kalite unsurudur. Aynı ürün, örneğin çanta, birbirine benzer fakat % 100 fiyat farkına sahip kumaşlardan ve yardımcı imalat ürünlerinden üretiliyor olabilir. Çantada kullanılan fermuar tipi, 420 Denye Ve 1500 Denye kumaş arasındaki farklılıklar gibi, tüketicinin bir bakışta bu farklılıkları anlaması neredeyse mümkün değildir ancak kalite kendi kullanım ile gösterecektir. İşte bu noktada eğer marka adınızı, firma imajınızı önemsiyorsanız, promosyon dahi olsa, prestijli promosyon ürünleri tercih ederek, insanların sizi iyi hatırlamasını sağlamalısınız !

Bir diğer husus ise üretici olmayan firmanın kendisini üretici olarak, imalatçı olmayan firmanın kendisini imalatçı olarak lanse etmesi, tecrübeli olmayan ‘alıcı’ları yanıltmaktadır. Bu farklılıklarda üretim bantlarının yapıldığı bölgelerde önemli, özellikle işlerini kendi bünyesinde tamamlamayan firmaların ek maliyetleri oluşmaktadır. Bu tarz çekincelerde kurtulmak için yapmanız gereken firma referanslarını incelemek, ürün numunesini satın almak ve imkanınız var ise firmayı yerinde ziyaret etmektir. Bir firma size herşeyiyle güven vermiyorsa, o firmayı tercih etmemenizi öneririz. GüleGüleGiy olarak biz, size her zaman yardımcı olmak için hazırız.

 

 

Bu gönderiyi paylaş

Comments (2)

  • Zahide Noyan cevap

    Internette Demacolg fondöteni araştırdım, Her ozelliği aynı olan ürün 10 firmada farkli fiyata satılıyor. 19 liraya satan da var 40 liraya satan da bunun nedeni nedir?

    26/07/2020 , 11:52

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir