İade / değişim süreci nasıl işliyor ?

İade; Herhangi bir sebeple ürünlerimizden memnun kalmaz isen (çok düşük ihtimal), herhangi bir kargo ücreti vb. ödemeden siparişini 7 iş günü içinde %100 para iadesi garantisi kapsamında iade edebilirsin. Bunun için yapman gereken, ürünleri aldığın gibi, yolda zarar görmeyeceğinden emin olacak şekilde, eksiksiz olarak paketleyerek, faturayı da pakedin içine koymalısın. Ayrıca bir de ufak bir kağıda ‘iadedir’ yazıp pakede atmanı rica ederiz. Daha sonra sana gönderinin yapıldığı adrese herhangi bir ücret ödemeden anlaşmalı olduğumuz kargo ile (!) geri gönderebilirsin. Gerisini biz hallederiz. Başka bir kargo firması tercih ederek gönderirsen, bu tutar iade kapsamından düşülecek ya da pakedin kabul edilmeyerek sana geri dönecektir. Kargolama yapmadan önce lütfen destek sayfamıza durumu bildirerek teyit al.
Hasarlı ürünler söz konusu olur ise iade alabilmemiz için ürünü kargo firması kuryesinden kabul etmemiş olmanız gerekir. Bu sebeple ürününü alırken kuryeden beklemesini talep edebilir, kuryenin önünde pakedini açabilir ve eğer hasar var ise tutanak tutturarak pakedi kabul etmeyebilir, bize geri gönderebilirsin. Bu hizmeti sağlam tüm kargo firmalarının yasal zorunluluğudur. Ola ki biz de böyle bir şey yok derlerse (diyen oluyor), müdürlerini arayarak onay almalarını isteyebilirsin.

Değişim; eğer ürün hatalı gönderildiyse (olur ya insanlık hali), iade süreci gibi ürünü bize geri gönderebilir ve yine hiç bir ücret ödemeden yenisini alabilirsin. Beden ile ilgili sorun yaşarsan, bir defaya mahsus ücretsiz değişimini sağlıyoruz ama bir daha ki siparişinde daha dikkatli olup, beden tablosundan doğru bedeni seçtiğinden emin olmanı rica ederiz. Değişimler sadece aynı ürünün yenisi ve farklı bedeni için yapılmaktadır, yeni bir tasarımla değişim olmaz.

Önemli not; Bir de unutmamalısın ki, kişiye özel ürünler, yani online tasarlayıcı kullanarak yapılmış veya sadece senin için özel olarak üretilmiş ürünlerde, mesafeli satış kanunları gereğince iade ya da değişim yapılamamaktadır. Bu sebeple bu tür siparişlerini sonuçlandırmadan önce lütfen herşeyin istediğin gibi olduğundan emin ol, kuşkuların var ise mutlaka bize destek sayfamızdan ulaş.