Promosyon Nedir, ne anlama gelir ?

Promosyon Nedir, ne anlama gelir ?

Firmaların promosyon amaçlı dağıttıkları ürünleri veya düzenlediği aktiviteleri sürekli görürsününüz. GüleGüleGiy ‘de prestijli promosyon yapmak isteyen firmalara hizmet vermektedir. Peki ya promosyon özünde ne anlama gelir?

Promosyon kelimesi, Fransızca’ dan anadilimize gelmiş bir sözcük. Var olan bir hareketi fazlalaştırma, var olan bir hareketi çoğaltma gibi anlamları bulunuyor. Türkiye ’de promosyon kelimesiyle birlikte ilk akıllara gelen ise hediye ve hediyelik eşyalar. Ancak promosyon sözcüğünün asıl anlamı hediye ve hediyelik eşya değil, markanızın veya firmanızın adını gündelik hayatın her alanına taşıyan bir reklam ve tanıtım aracıdır.

Firmalar, isimlerini ve ürettiği yada pazarladığı malları kendi ülkesinde veya dünyada tanıtmak ve muhtemel müşterileriyle bağlantıya geçmek için promosyon ürünlerinden faydalanır. Bu anlamda pek çok ürün promosyon özelliği kazanmakta ve tüm dünyaya sunulmaktadır.

Promosyon, genellikle hayatımızın her alanına gerekli olan ürünleri içerir. Dolayısıyla sadece imal edene ya da satış yapan firma ya da kişilere değil, kullanıcıya da fayda sağlayabilir. Üretici – Tüketici yakınlaşmasına yardımcı olur. T-shirt, bez çanta, okul çantası, laptop ve evrak çantası, elyaf çanta, şapka, oto kokusu, oto güneşliği, kalem, saat, anahtarlık gibi malzemeler en çok tercih edilen promosyon ürünlerindendir.


Logolu tişört, polo yaka tişört, personel tişörtü

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir