Nakış mı Baskı mı Tercih Etmelisiniz ?

Nakış mı Baskı mı Tercih Etmelisiniz ?

Tişört, sweatshirt, hoodie, şapka vb. logolu ürün yaptırmak isteyen müşterilerimizin sıkça sorduğu bir soru olan; baskı mı yoksa nakış mı tercih etmeliyim sorusunu özetle yanıtlamaya çalışacağız. Öncellikle bizim görüşümüz, hiç bir zaman bir doğru olmadığıdır, bu sebeple bizce hangisini istiyorsanız onu yaptırmalısınız fakat kalite, teknik özellik ve maliyet anlamında aklınızdaki soruları da giderelim, siz karar verin.

Her şeyden önce profesyonel ve dorğu bir karar verilebilmesi için; uygulama yapılacak kumaş türü ve rengi, grafiğin kendisi ve uygulama boyutu ve de adet bilgileri masada olmalıdır. Bu bilgiler netleştirilmedikçe ya da en azından yön verecek nitelikte büyük bir kısmı netleştirilmedikçe, ne desek boş. Çünkü ancak ve ancak bu bilgiler doğrultusunda çıkacak sonuçlar öngörülerek bir yorum yapılabilir. Eğer bizden profesyonel yorumumuzu isteyecekseniz, lütfen bu bilgileri ulaştırınız.

Bilgiler hazır ise, grafiğiniz fotografik midir ? Yani gölgeler, renk geçişleri vb var mıdır ? Öyle ise 500 adede kadar tek çıkış yolunuz DTG baskıdır, 500 adetten fazlası için emprime baskı düşünülebilir. Nakış da iplik kullanıldığından gölgeleme, renk geçişi vb. mümkün değildir.

Grafiğinizin boyutu avuç içi kadar mı ? Öyle ise genellikle nakış ve baskı maliyetleri aynı çıkacaktır ve nakış daha güvenli bir sonuç verecektir. Fakat grafiğinizde çok keskin çizgiler, ince detaylar mı var ? Öyle ise bu sefer baskı tercih etmeniz gerecektir.

Grafiğiniz göğüsü kaplıyor ve tek renkli mi ? Emprime baskı ilaç gibi gelecektir. Fakat maliyet önemli değil, üst segment bir görüntü için nakış istiyorum derseniz bu elbette hala bir seçenektir.

Sıkça karşılaştığımız senaryolar bunlar olmakla beraber, elbette pek çok farklı senaryo var. Özetle: nakış boyut ve doluluk oranına göre maliyetlenirken, baskı renk sayısına göre maliyetlenmektedir. Emprime baskıda boyut maliyete çok etki etmezken, DTG de etmektedir. Bu bilgiler ışığında sizin için neyin daha doğru olduğu hakkında bir fikriniz olabilir ancak yazının başında istenen bilgileri bize iletmeniz halinde sizin için en doğru seçeneğini bildirmekten memnuniyet duyarız.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir