Baskı Kalıp Ücreti Nedir ?

Baskı Kalıp Ücreti Nedir ?

Toptan tişört, sweatshirt, şapka, yelek, kapüşonlu vb. ürünlerin imalatını yapan firmalardan fiyat aldığınızda size bir ‘kalıp ücreti’ nden bahsederler. GüleGüleGiy olarak biz müşterilerimize böyle bir ücret yansıtmıyoruz ancak nedir bu baskı kalıp ücreti merak ediyorsanız açıklayalım.

Yüksek adetlerde maliyet ve kalite olarak en efektif baskı biçimi olan emprime / serigrafi baskı için özel kalıplar kullanılır. Bu baskı methodu ve türevleri kullanılmazken sizden baskı kalıp ücreti istenilirse, bu firmalar sizleri kandırarak para kazanmaya çalışan kötü niyetli firmalardır. Emprime baskı yöntemleri manuel veya sanayi tipi makinalarla yapılabili ve de uygulama yöntemine göre kullanılması gereken kalıpların maliyetleri değişebilir. Ahşap ya da metal çerçeveler içine gerilmiş, baskı grafiğine göre özel hazırlanmış ipek kumaşlardan oluşan kalıplar değişik kalitelerde olabilir. Bu baskıyı yapan firmalar, yapılacak baskı adedinden bağımsız olarak bu kalıp ücretini sizden talep ederler çünkü bu kalıp sadece sizin için üretilir. GüleGüleGiy’de biz bu kalıp ücretlerini müşterilerimizden almıyoruz. Aslında bu maliyetler bizim için de elbette var ancak sürümümüzden kaynaklı olarak bu alandaki profesyonelliğimiz, bu maliyetleri sizden yansıtmadan işlerinizi yapabilmemizi sağlıyor.

Bu gönderiyi paylaş

Comments (2)

 • Nil çakır cevap

  Toptan sweet ve tişört için görüşmek istiyorum
  Bursada mağazam var
  05322277898
  Nil çakır ararsanız sevinirim

  05/09/2019 , 18:01
  • GüleGüleGiy cevap

   Merhaba, ihtiyaçlarınızı detaylı bir şekilde eposta ile gönderirseniz geri dönüş yapabiliriz, buradaki mesajlar fark edilmeyebiliyor.

   07/01/2020 , 09:29

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir